niedziela, 17 sierpnia 2014

Warszawa z lotu ptaka

Dziś nietypowo - z powietrza. Warszawa z lotu ptaka wygląda atrakcyjniej niż z bliska... Lądując na Okęciu 11 sierpnia zrobiłem kilka zdjęć z samolotu krajowego LOT-u:

 Z powodu remontu jednego z pasów na lotnisku Okęcie podchodziliśmy do lądowania od północy - na zdjęciu widać Las Młociński i Cmentarz Północny.

Na pierwszym planie od lewej widzimy: Bloki na Bemowie, Aleję Obrońców Grodna (część trasy S8) i idącą nad nią ulicę Obozową, ogródki działkowe na Kole, bloki na osiedlu Górce i centrum handlowe Wola Park przy ul. Górczewskiej.

To samo z przesunięciem na południe, pojawia się fragment Osiedla Przyjaźń.

Ulica Jana Olbrachta (Ulrychów).

Park Sowińskiego, Cmentarz Wolski, Ulica Połczyńska i odchodząca od niej Wolska, dalej nowe "osiedla" wzdłuż ulicy Jana Kazimierza.

Nieużytki na Odolanach i ogromna przestrzeń pod rozjazdy kolejowe przed Dworcem Zachodnim.

Obrzeża Ochoty między łukiem kolei WKD a Alejami Jerozolimskimi, w głębi stacja PKP Warszawa Reduta Ordona, oraz dwa "centra handlowe": Atrium Reduta i Blue City.

Za Alejami Jerozolimskimi widać już Fort Szczęśliwice i Park Szczęśliwicki. 

5 komentarzy:

 1. Fajna seryjka.

  "Warszawa z lotu ptaka wygląda atrakcyjniej niż z bliska..." - no, zależy co. Kamienice Śródmieścia Południowego wolę z bliska a osiedla nowodworsko-tarchomińsko-białołęckie już niekoniecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Końcówka tej serii dołuje.

  I nie chodzi mi o to, że samolot, którym leciałeś, zniżał lot.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe zdjęcia. Mi nigdy nie udało się zrobić ujęcia Warszawy z lotu ptaka więc tym bardziej się cieszę, że u Ciebie na blogu znalazłem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne widoki, nawet ze spadochronu nie widać środkowej części miasta ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacja, a dodatkowo pogoda świetnie dopisała :)

  OdpowiedzUsuń