poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Refleksja z Placu Grzybowskiego

Ładne, popołudniowe słońce więc i wschodnia "pierzeja" Placu Grzybowskiego wygląda z pozoru ładnie. 


Czy na pewno? Od lewej blok z lat 60 czy 70-tych. Projektant i osoba która wydała zgodę na to by tu stał, powinna siedzieć w więzieniu. Dodatkowo współcześnie ocieplony "po polsku" w stylu jednolitej pastelozy. Obok - piękna kamienica, która nawet nieodnowiona i jako rudera cieszy oko w porównaniu do komunistycznego bloku obok. Trzecia to pięknie odnowiona kamienica (tak, tak, Malkontentowi warszawskiemu zdarza się i pochwała). Dalej kolejny PRL-owski gniot, a w tle... współczesny potwór biurowo-mieszkalny. Rozumiem ze inwestor chciał wykorzystać działkę (swoja droga podobno dobry człowiek, Polonus), ale chyba przesadził. 


Zdjęcie powyżej powinno się pokazywać przeciwnikom reprywatyzacji - chyba że nie widzą różnicy między kamienicą pod "opieką" państwa po lewej i tą która ma właściciela (po prawej).


To zdjęcie zrobiłem na początku kwietnia na Próżnej... 
... a to 28 kwietnia 2014. Nie mogę się doczekać aż ten obrzydliwy pawilon, postawiony jak rozumiem jako tymczasowy barak handlowo-usługowy przestanie istnieć do końca. Jak jednak niestety powiedziała mieszkająca na przeciwko starsza pani, podobno mają  tam postawić jakiś wysoki biurowiec. 
Jeżeli to prawda, byłby to skandal - bo Próżna to jedna z nielicznych w okolicy ocalałych ulic o zwartej zabudowie i wprowadzanie i nie ma tu miejsca na kolejny chaos. 

2 komentarze: